Jak napisać list z prośbą i list motywacyjny w języku angielskim

  1. Poproś o list w języku angielskim. List z prośbą
  2. List motywacyjny w języku angielskim. List motywacyjny

Jednym z najtrudniejszych zadań nie tylko w języku angielskim, ale także w języku rosyjskim jest prowadzenie korespondencji biznesowej i, co do zasady, pisanie listów w formalnym stylu. W tym artykule powiemy ci, jak napisać list z prośbą i list motywacyjny w języku angielskim, podać listy zwrotów, które pomogą Ci szybko i kompetentnie skomponować takie listy oraz dołączyć przykłady liter.

W tym artykule powiemy ci, jak napisać list z prośbą i list motywacyjny w języku angielskim, podać listy zwrotów, które pomogą Ci szybko i kompetentnie skomponować takie listy oraz dołączyć przykłady liter

Poproś o list w języku angielskim. List z prośbą

List z prośbą (list z prośbą, list z prośbą o pozwolenie) jest jednym z rodzajów korespondencji służbowej, który jest używany w przypadku konieczności złożenia wniosku o:

  1. Zezwolenie na używanie jakichkolwiek materiałów legalnie należących do innych osób.
  2. Zezwolenie na przeprowadzenie rozmowy lub spotkania.
  3. Pomoc w organizacji lub prowadzeniu imprez.
  4. Informacje (dokumenty wyjaśniające, informacje o wartości konkretnego produktu, jego dostępność w katalogu itp.).
  5. Rada za wszelkie działania lub decyzje organizacyjne.
  6. Porady dla eksperta w dowolnej dziedzinie.

Na początku listu należy podać adres (nazwę i adres firmy, którą reprezentujesz), a następnie nazwę i adres firmy, do której aplikujesz.

Każdy akapit pisma w języku angielskim musi być przedstawiony w oddzielnym akapicie. W pierwszym akapicie wskaż cel swojego listu. Bądź uprzejmy, ale szczery. Ważne jest, aby pisać zasadniczo, zachowując oficjalny styl.

W razie potrzeby określ termin wykonania wniosku, a także podaj informacje wyjaśniające o sobie i sytuacji. Dodaj swój numer telefonu i adres e-mail i poproś o kontakt, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Wypełnij list, dziękując odbiorcy za pomoc i uwagę poświęconą tej prośbie.

W liście polecającym w języku angielskim możesz użyć następujących zwrotów:

Tłumaczenie zwrotów Celem pisma, które piszę, jest pytanie, czy byłbyś tak miły / hojny ... ... Piszę, aby poprosić o pomoc w kwestii ... Zastanawiam się, czy mógłbyś mi pomóc ...
Zastanawiam się, czy mógłbyś mi pomóc ... Bardzo bym to docenił, gdybyś mógł ...
Byłbym najbardziej wdzięczny, gdybyś mógł ... Będę (bardzo) wdzięczny, jeśli ...
Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś ... Piszę, aby powiedzieć / poinformować mnie ... Piszę, aby dowiedzieć się, czy możesz mi powiedzieć / poinformować mnie o ... Piszę, aby poprosić o pozwolenie na ... Piszę, by prosić o pozwolenie ... Zastanawiam się, czy zastanawiam się, czy mogę zapytać / zapytaj o poradę ... Dodatkowe pytania, które chciałbym również wiedzieć ... Chciałbym również wiedzieć ... Czy mógłbyś wysłać mi więcej szczegółów ... Czy mógłbyś wysłać więcej informacji ... Czy mógłbyś mi powiedzieć, Czy ... Czy możesz powiedzieć ... Ostatnie frazy, które skaczę e moja prośba nie będzie dla ciebie zbyt wielka. Mam nadzieję, że moja prośba nie spowoduje wielu niedogodności. Muszę przeprosić za niepokój w tej sprawie. Przepraszam, że przeszkadzam w tej sprawie. Mam nadzieję, że otrzymacie swój cenny czas. Mam nadzieję, że wybaczycie mi, że zabrałem wasz cenny czas. Z niecierpliwością czekam na wiadomość od Ciebie.
Z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedź tak szybko, jak to możliwe. Czekam na wiadomość od ciebie.
Czekam na twoją wczesną odpowiedź. Dziękujemy w oczekiwaniu na waszą miłą współpracę.
Dziękujemy za miłą współpracę. Z góry dziękujemy za miłą współpracę.

Przykład prośby w języku angielskim o pozwolenie:

List z prośbą o próbki

List motywacyjny w języku angielskim. List motywacyjny

List motywacyjny (list motywacyjny, list motywacyjny na kurs) jest najczęściej załącznikiem do życiorysu, ale jest również zapisywany po wejściu na uniwersytet, studia lub kursy krótkoterminowe. Taki list powinien zawierać szczegółowe informacje na temat wykształcenia i doświadczenia. Zwiększy to szanse na uzyskanie pożądanej pozycji lub przyjęcia do wybranej instytucji edukacyjnej.

Na początku listu należy podać nazwę i adres instytucji edukacyjnej lub firmy, a jeśli to konieczne, nazwisko i stanowisko osoby, do której składasz wniosek.

Tak jak w przypadku każdego listu służbowego, każdy element wniosku musi być zawarty w oddzielnym akapicie. W pierwszym akapicie należy wskazać cel listu. Następnie musisz szczegółowo opisać swoje kwalifikacje i doświadczenie. Możesz także określić swoje cele życiowe i zainteresowania. Wymień wszystkie instytucje edukacyjne, w których uczestniczyłeś, podziel się informacjami na temat odbytych kursów i staży. Następnie konieczne jest wskazanie powodów, które skłoniły Cię do ubiegania się o tę szkołę lub wysłanie CV do tej firmy.

Konieczne jest przestrzeganie oficjalnego stylu wypowiedzi, bycie grzecznym i uczciwym, cytowanie tylko autentycznych faktów.

Na końcu listu wskaż, które dokumenty towarzyszące dołączasz do listu. Wyraź swoje uznanie dla rozważenia swojego wniosku i licz na szybką pozytywną odpowiedź. Po podpisaniu możesz podać swoje dane kontaktowe.

W liście aplikacyjnym w języku angielskim możesz użyć następujących zwrotów:

Tłumaczenie zwrotów Celem pisma, które piszę, jest złożenie wniosku o przyjęcie na kurs w ... Piszę Proszę o rozważenie mojego wniosku o przyjęcie na kurs w ... Piszę z ... Piszę w związku z ... Piszę, aby ubiegać się o ... które widziałem reklamowane w ... Piszę o ubiegać się o to, co widziałem w ... Interesuje mnie ... Wymień kwalifikację (doświadczenie) Posiadam certyfikat / stopień w. .. Mam certyfikat / stopień w ... Zdałem / zdałem egzamin ... Zdałem egzamin na ... Mam com ukończył następujące kursy / studia ... Ukończyłem następujące kursy / studia ... Mój dyplom jest w języku angielskim. Mam dyplom z języka angielskiego. Załączam / załączyłem kopię mojego ogłoszenia o dyplomie / dyplomie ... Załączam kopię certyfikatu / dyplomu przyznającego stopień naukowy ... Załączam wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak. .. Proszę załączyć kopię mojego dyplomu / dyplomu ... Poniżej znajdują się kopie mojego dyplomu / świadectwa ... Końcowe zwroty w dogodnym dla Ciebie momencie. Chętnie przekażę wywiad w dogodnym dla Ciebie momencie. Mam nadzieję, że rozważysz moją kandydaturę do przyjęcia / przyjęcia do ... Mam nadzieję, że rozważysz moją aplikację ... Mam nadzieję, że rozważysz moją aplikację ... Mam nadzieję, że podejmiesz pozytywną decyzję dotyczącą mojego wniosku o ...

Przykład listu motywacyjnego w języku angielskim o przyjęciu na kurs szkoleniowy:

Przykładowy list aplikacyjny

Jak widać, nie ma nic trudnego w napisaniu listu z wnioskiem i listu motywacyjnego w języku angielskim. Używając podanych fraz i przykładów, możesz łatwo poradzić sobie z zadaniem. A jeśli masz trudności z pisaniem mowy angielskiej lub chcesz szybko nauczyć się korespondować, zapraszamy do Kursy języka angielskiego przez Skype . Nasi nauczyciele pomogą Ci poprawić swoją wiedzę.

Zebraliśmy dla Ciebie dokument zawierający frazy do napisania listu z prośbą i listu motywacyjnego.

Lista zwrotów na temat „Jak napisać list z wnioskiem i list motywacyjny w języku angielskim” (* .pdf, 231 Kb)

© 2019 englex.ru, kopiowanie materiałów jest możliwe tylko wtedy, gdy podasz bezpośredni aktywny link do źródła.

Разработка сайта:
[email protected]

© posey-don.com 2010-2016. Продажа и аренда недвижимости в Донецке